zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Senát schválil zákon o integrovaném registru znečištění

17.01.2008
IPPC
Senát schválil zákon o integrovaném registru znečištění

Senát Parlamentu ČR schválil dne 16.1. na své 11. schůzi vládní návrh zákona o integrovaném registru znečišťování životního prostředí a integrovaném systému plnění ohlašovacích povinností v oblasti životního prostředí a o změně některých zákonů. 

Schválená právní úprava harmonizuje české právo s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 166/2006, vytváří podmínky pro jeho přímou aplikaci a přináší přeměnu integrovaného registru znečištění na nový systém. V návaznosti na evropský systém integrovaného registru úniků a přenosů znečišťujících látek na úrovni Evropských společenství se zavádí, resp. transformuje integrovaný registr znečišťování životního prostředí ve formě veřejně přístupné elektronické databáze úniků a přenosů znečišťujících látek. Smyslem integrovaného registru znečišťování je usnadnit veřejnosti přístup k informacím, umožnit tak účast na rozhodování o životním prostředí a přispět k prevenci a omezování znečišťování životního prostředí.

Návrh zachovává rozsah integrovaného registru znečištění na stávajícím standardu dohodnutém vládou a následně schváleném Parlamentem ČR v roce 2003 za současné adaptace evropského nařízení.

Navrhovaná účinnost zákona je dnem vyhlášení ve Sbírce. K dokumentu se nyní vyjádří prezident.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí