zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropské noviny o čističkách odpadních vod

28.01.2008
Voda
Evropské noviny o čističkách odpadních vod

Lednové Evropské noviny se věnují možnostem čerpání evropských peněz na čistírny odpadních vod. Podle ministra životního prostředí Martina Bursíka budou muset některá velká města upravit své smlouvy se soukromými vodohospodářskými společnostmi. Předseda Svazu měst a obcí Oldřich Vlasák se obává výrazného zdražení vody v některých aglomeracích.
 
Komentátor Zdeněk Velíšek upozorňuje na problémy, které ještě hrozí při ratifikaci Lisabonské smlouvy v některých evropských zemích i u nás, a které mohou tento proces ještě protáhnout. Rozhovor poskytla Evropským novinám předsedkyně občanského sdružení Ano pro Evropu Monika Pajerová. Vyvrací v něm námitky euroskeptiků a eurofobů. Mimo jiné prohlašuje: „Naše zahraniční politika nemluví jedním hlasem a jednoznačně nám škodí současný prezident Klaus, který se stal směšnou regionální figurou svými názory na Evropu, lidská práva, ekologii či neziskový sektor.“
Zahraniční korespondenti Evropských novin mapují v lednovém čísle EN nejčastější příčiny stávek v několika evropských zemích a zkoumají možnosti odborářů. O českých specifikách výstavby hypermarketů a supermarketů hovoří v ekonomickém rozhovoru  EN nový ředitel firmy Meinl European Land Oldřich Špůrek. Podle jeho názoru je budoucnost v symbióze mezi velkými nákupními centry a klasickými obchody „za rohem“.

Kulturní strana se věnuje  Institutu Cervantes v Praze  a přináší i řadu tipů na zajímavé programy v dalších kulturních institutech zemí EU u nás v následujícím měsíci.
I tentokrát dodržují Evropské noviny tradici a nejdůležitější články sumarizují na anglicky psané stránce.

Nové číslo Evropských novin vyšlo v pátek 25. ledna 2008.

http://www.evropskenoviny.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí