zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obce na Prosečsku spojily síly proti obřím větrníkům!

31.01.2008
Energie
Obce na Prosečsku spojily síly proti obřím větrníkům!
Proseč/Negativní názor ke stavbě větrných elektráren u Proseče se lidé z Občanského sdružení (OS) Františky chystají formulovat i v dokumentu, který jsou připraveni zaslat Krajskému úřadu Pardubického kraje.
Odpůrci tak doplní svými argumenty probíhající posuzování vlivu stavby na životní prostředí. Občanské sdružení Františky navíc získalo dalšího spojence - tím je zastupitelstvo nedaleké obce Krouna. "Skutečně, naši zastupitelé s výstavbou větrného parku nesouhlasí," potvrzuje starosta Krouny Pavel Ondra. Argumenty Krounských jsou podobné jako v případě lidí z Františků, obě skupiny se proto dohodly na úzké spolupráci.
Hlavní problém vidí Krounští v devastaci krajiny a v negativním vlivu na zdraví lidí v blízkém okolí. To vše údajně kvůli zanedbatelnému ekonomickému přínosu celé investice. S tím nesouhlasí prosečský starosta Martin Novák. "Zvláštní je, že odpůrci ekologické investice argumentují ekologickými důvody," všímá si Novák. To druhá strana odmítá. "Ekologie je nyní módním slovem, skloňuje se ve všech pádech. Za ekologii by se však neměl ukrýt každý ekonomický nesmysl," říká mluvčí OS Zdeněk Svoboda.
Další informace na www.chrudimsky. denik.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí