zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SFŽP podpořil v roce 2007 téměř 150 fotovoltaických systémů!

01.02.2008
Energie
Solární energie
SFŽP podpořil v roce 2007 téměř 150 fotovoltaických systémů!

V rámci Státního programu na podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů energie bylo od jeho počátku podpořeno na 145 fotovoltaických systémů. Průměrná výše podpory dosahovala 190 tis Kč a celkově se na fotovoltaiku vyčlenilo ze státních prostředků téměř 28 mil Kč.

Nejčastěji se jednalo o systémy s výkonem 2,5 -- 3 kWp, což pravděpodobně souviselo nejen s velikostí střechy a finančními možnostmi realizátora, ale také s optimalizací nákladů na systém. Maximální výše dotace dosahovala v loňském roce 50 % investičních nákladů a činila maximálně 200 tis Kč. Při ceně 3kWp systému kolem 400 tis Kč tak mohl investor obdržet polovinu investičních prostředků zpět.
Celkový instalovaný výkon podpořených systémů činí zhruba 425 kWp a nejlépe si v celorepublikovém žebříčku vedl Plzeňský kraj s výkonem téměř 145 kWp. Důvodem pro prvenství Plzeňského kraje je zřejmě jeho sousedství s Bavorskem, kde je fotovoltaika (nejen) na rodinných domcích poměrně běžnou záležitostí. Pro rok 2008 ještě podmínky Státního programu známy nejsou, s největší pravděpodobností však bude fotovoltaika podporována za stejných podmínek jako loni. Směrnice programu by mohly být vyhlášeny někdy v polovině února a naleznete je na stránkách SFŽP (www.sfzp.cz) nebo na stránkách Czech RE Agency, o.p.s (www.czrea.org).
Uvažujete o instalaci fotovoltaiky na rodinný domek nebo si chcete postavit větší elektrárnu? Nevíte jak na to a co Vás čeká? Obraťte se s důvěrou na nás, my Vám poradíme. Doporučíme osvědčené instalační firmy po celé ČR, odborníky na zpracování dotačních žádostí, pomůžeme s úvěrem a pojištěním. Pro obecné informace nahlédněte prosím na naše webové stránky www.czrea.org (sekce fotovoltaika), v případě konkrétnějších dotazů volejte 222 512 764 nebo pište na info@czrea.org.
 
Kontaktní osoba: Petr Klimek
Telefon:
E-mail: petr@czrea.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí