zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Plzeň získá přes 70 milionů korun z EU na školy a ekologii

04.02.2008
Obecné
Plzeň získá přes 70 milionů korun z EU na školy a ekologii

Plzeň dostane více než 70 milionů korun z evropského operačního programu Životní prostředí (OP). Peníze půjdou na zateplení základní školy, gymnázia a mateřské školy a výstavbu sběrného dvora. Tyto akce, které si vyžádají celkem 83 milionů korun, začnou ještě letos. ČTK to řekl náměstek primátora Petr Náhlík. Dotace podepíše v pátek ministr životního prostředí Martin Bursík.

"Snažíme se získávat takové dotace, které umožní městu šetřit provozní náklady," uvedl Náhlík. Uvedené čtyři projekty, které získají z evropských a národních zdrojů celkem až 92,5 procenta nákladů, byly v Plzni nejlépe připraveny. Zbylé náklady uhradí město. V dalším kole OP požádá Plzeň o peníze na zateplení několika mateřských školek v městských částech Doubravka a Slovany.

Zateplení dvou městských škol v Komenského ulici (31. základní školy a Gymnázia Františka Křižíka) přijde celkem na 72 milionů korun. Obě zařízení stojí na sídlišti Lochotín, podobně jako mateřská škola v Západní ulici, kterou chce město vybavit zateplovacím systémem za 6,4 milionu korun. Sběrný dvůr bude stát 5,8 milionu Kč. "Doubravka je poslední plzeňskou čtvrtí, kde dvůr chybí," dodal Náhlík.

Václav Prokš

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí