zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Minifarma John Deere - novinka na veletrhu Techagro

05.02.2008
Zemědělství
Minifarma John Deere - novinka na veletrhu Techagro
Traktory jsou inspirací pro mladou generaci.

Miniovce, minikoně, klasické westernové koně, ale i svezení na precizních šlapacích minitraktorech John Deere - to i další zajímavosti připravili organizátoři v rámci trojlístku veletrhů Techagro, Silva Regina a Animal Vetex, které se uskuteční na brněnském výstavišti v tradičním dubnovém termínu.  

Poprvé v jejich historii bude představen projekt „minifarma John Deere“, který jistě osloví nejen zemědělskou veřejnost, ale také mladou generaci.  Návštěvníci minifarmy se mohou těšit na předvádění kompaktních traktorů značky John Deere, které je možno využít pro letní údržbu travnatých ploch, celoroční údržbu cest, nebo s čelním nakladačem jako obratné pomocníky ve stájích. Na předváděcí ploše minifarmy se rovněž představí univerzální užitková vozidla Gator. Na své si jistě přijdou nejen tátové, ale i děti. „Děti mají nejvíce rády hračky, které jsou zmenšeninou strojů, s nimiž pracují jejich rodiče. Výbavou každého kluka musí být kamion nebo traktor. Naše zelené stroje s jelenem ve skoku spolu s ukázkou živých zvířat budou pro děti malým přiblížením toho, co znamená být sedlákem. Právě toto na tak významný veletrh jako je Techagro rozhodně patří,“ řekl ing. Pavel Fiala, marketingový manažer ze společnosti STROM Praha.

Pro návštěvníky minifarmy je ve dnech 6. – 8. dubna připraven na volné ploše mezi pavilony H a V  atraktivní celodenní zábavný program, například westernová show amerických koní, program Koně a děti, ukázky miniaturních zvířat. V neděli bude navíc na pořadu Mini-Horse-Show Vandy Hybnerové, s láskou ke koním se představí i Míša Kuklová. Obě populární herečky mají nejen zálibu v koních, ale jsou také patronkami celé minifarmy. Nebude chybět autogramiáda herců, povídání na téma Cesta z města, předvádění zvířat a péče o ně a další zajímavosti.      

Minifarma John Deere má svého generálního partnera, kterým je Strom Praha, a. s. Dalšími partnery, kteří se také zasloužili o to, aby projekt mohl vzniknout, jsou Western riding club ČR, WRC JUJU Brno, Sdružení Šemík Řícmanice, Ola Ranch Litohošť, agentura Fast Forward a další.

Jarní setkání včelařů

Součástí programu určeného širší odborné veřejnosti bude již podruhé Jarní setkání včelařů, které se uskuteční v prostorách pavilonu „Z“ a na volné ploše před tímto pavilonem. Včely mají v přírodě nezastupitelné místo. Opylování mnoha rostlinných druhů je závislé na práci tohoto hospodářského hmyzu. Dlouhou tradici má i využívání včelích produktů člověkem. Není tedy divu, že se včelaři těší velkému zájmu návštěvníků veletrhu Techagro, Silva Regina, Animal Vetex. Včelařská výstava se zaměří především na propagaci včelařství a informování veřejnosti o prospěšnosti chovu včel a včelích produktů. Na výstavě nebudou chybět odborné exkurze a přednášky předních včelařských odborníků.

Návštěvníci si mohou prohlédnout skleněný úl, zařízení pro kočování včel nebo ukázky použití medu při přípravě jídel. Prostor bude věnován i prodeji včelařských potřeb a produktů.

Za zvěří kolem světa

Novinkou v programu veletrhu Silva Regina bude část expozice věnovaná zoologovi, cestovateli, spisovateli a milovníkovi zvěře Josefu Wágnerovi. Tento významný ochránce zvířat se už bohužel tohoto veletrhu nedožil, lidé ho znají jako zakladatele ZOO ve Dvoře Králové. Z celé rodiny zůstala pouze jeho dcera Lenka, která na Silva Regině bude prezentovat jeho celoživotní dílo k nedožitým 80. narozeninám. V expozici si lidé prohlédnou výstavku zajímavých předmětů, fotografie a filmy z jeho cest po Africe. „Vhodně tak doplní celkový koncept expozice s názvem „Za zvěří kolem světa“, v níž budou zastoupena zvířata z Ameriky, Afriky a Evropy. Překvapením pro návštěvníky bude například unikátní vycpaný hroch.

Více informací o veletrhu najdete na www.techagro.cz nebo www.silva-regina.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí