zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozpočtům vládne životní prostředí a silnice

07.02.2008
Obecné
Rozpočtům vládne životní prostředí a silnice

Převážně do životního prostředí a oprav komunikací chtějí v letošním roce investovat města na Liberecku. Vyplynulo to z průzkumu, který Deník udělal mezi jejich starosty.

Velké investice do oprav komunikací chystají například v Českém Dubu. Zhruba jeden a půl milionu korun použije město na rekonstrukci ulice Palackého a dalších komunikací.
„Je to investice, z které máme opravdu radost. Ulice totiž leží v centru města a zatím spíše připomíná hliněnou cestu bez osvětlení,“ řekl starosta Českého Dubu Jiří Miler.
„Kromě toho připravujeme také projekt dalšího odkanalizování města, projektovou dokumentaci na přestavbu kulturního domu a chtěli bychom v Českém Dubu konečně postavit také dětské hřiště,“ dodal starosta.
Strašákem městských rozpočtů jsou však nejčastěji komunikace. Na jejich opravy by totiž města potřebovala mnohem větší částky než nyní.
„Kdybychom  do komunikací dávali čtyři roky po sobě dvakrát tolik co teď, tak by to podle mne bylo v pořádku,“ potvrdil Jiří Miler.
Investice do oprav komunikací chystají také v Chrastavě. „V letošním roce zatížíme rozpočet především opravami komunikací a některých městských budov,“ poznamenal starosta Chrastavy Michael Canov.
V podobné situaci jsou také ve Frýdlantu. Kromě již tradičních oprav komunikací, na které chce frýdlantská radnice získat prostředky z Evropské unie, však potečou velké částky do několika významných rekonstrukcí.
„Chceme hlavně opravit historické centrum města, koupaliště a školu,“ vysvětlil starosta Frýdlantu  Dan Ramzer.
V Osečné naopak potečou největší částky z městského rozpočtu do životního prostředí. Zdejší městský úřad totiž chystá na letošní rok dva velké projekty.
„Plánujeme revitalizaci Jenišovského rybníku za pět a půl milionu korun. Připravujeme také projekt  příměstského lázeňského parku, který by měl vzniknout v rašeliništích mezi Osečnou a léčebnou Lázně Kundratice,“ doplnil starosta Osečné Jiří Hauzer.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí