zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novým ředitelem Správy KRNAP bude Jan Hřebačka

26.02.2008
Příroda
Novým ředitelem Správy KRNAP bude Jan Hřebačka

Novým ředitelem Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) jmenuje ministr životního prostředí Martin Bursík ing. Jana Hřebačku. „Ministr se rozhodl plně respektovat doporučení výběrové komise, která Hřebačku přesvědčivě vyhodnotila jako nejlepšího ze všech uchazečů,“ říká náměstek ministra životního prostředí František Pelc.

 

Jan Hřebačka se narodil v roce 1967. Vystudoval Lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. V druhé polovině 90. let absolvoval řadu stáží na amerických univerzitách na Floridě, v Michiganu a v Coloradu. Po studiích pracoval nejprve v lesním závodě v Horním Maršově, od roku 1994 pracuje na Správě KRNAP. Dosud zde zastával funkci zástupce provozního náměstka ředitele a vedoucího péče o les v národním parku. Podílel se mj. na aktivitách nizozemské nadace FACE pro obnovu krkonošských lesů, postižených imisemi či na certifikaci lesního hospodaření v Krkonoších v kvalitě FSC (Forest Stewardship Council).

 

Výběrové řízení na pozici ředitele Správy KRNAP bylo vypsáno poté, co se předchozí ředitel Jiří Novák po úspěšném výběrovém řízení stal generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR. Výběrová komise se skládala ze zástupců MŽP, státní ochrany přírody, akademické sféry, zástupců obou krajů, na jejichž území KRNAP leží a zástupce Svazku měst a obcí Krkonoše.

 

Českých národních parků se týká ještě jedna personální změna. V pátek 22. února se po osmi letech ve funkci rozhodl ze své pozice odejít ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko RNDr. Zdeněk Patzelt. „Po osmi letech mám pocit, že se naplnily cíle, které jsem si v parku kladl. Původně jsem myslel, že budu tu práci dělat pět let a tak je, myslím, na čase, aby nastoupil někdo jiný,“ zdůvodnil své rozhodnutí Zdeněk Patzelt. „Patzelt byl dobrý ředitel parku, je mi líto, že se rozhodl odejít. Ale je to jeho rozhodnutí, na které má samozřejmě právo a já jej respektuji a chápu. Ředitel správy národního parku opravdu není oddychová práce,“ říká ministr životního prostředí Martin Bursík. Na pozici ředitele Správy NP České Švýcarsko bude vypsáno výběrové řízení. Do jeho ukončení je Zdeněk Patzelt pověřen řízením Správy.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí