zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co s jaderným odpadem v EU?

27.02.2008
Odpady
Energie
Co s jaderným odpadem v EU?

Problémem jaderných elektráren je nejen nutnost maximálních bezpečnostních opatření při provozu, ale také ukládání jaderného odpadu. 

Minulou středu se v Bruselu setkal evropský komisař pro energetiku Andris Piebalgs s prezidentem skupiny pro jadernou bezpečnost Andrejem Stritarem, aby společně hovořili o tom, jaká by měla být v této oblasti evropská strategie. Komisař Piebalgs mimo jiné řekl, že "jaderná bezpečnost a problematika radioaktivních odpadů jsou jednou ze zásadních obav občanů. A Evropská komise by proto měla na tyto obavy adekvátně reagovat."

Komisařka pro regionální politiku Danuta Hübnerová minulý týden na tiskové konferenci sdělila, jaká je politika EU v oblasti obnovitelné energie pro rok 2007-2013. Investice v tomto sektoru by se měly pohybovat až kolem devíti bilionů Euro. Komise chce pomoci členským státům vhodně a včas do energie investovat, a chce také fungovat jako zprostředkovatel při sdílení znalostí v oblasti energie mezi jednotlivými evropskými regiony.

19. února proběhla ve Štrasburku tisková konference, na které byla podpořena "Společná deklarace o mezinárodní adopci." Liberální poslankyně Evropského parlamentu Claire Gibault prohlásila, že "děti mají právo být vychováváni svými rodiči. Pokud to však není možné, adopce - národní i mezinárodní - je a musí zůstat možnou variantou." Dodala také, že "hlavním posláním musí být ochrana nejvyšších zájmů dětí."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí