zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

První administrativní budova s nulovými náklady na vytápění v Maďarsku

07.03.2008
Energie
První administrativní budova s nulovými náklady na vytápění v Maďarsku

Město Fótliget by se mohlo stát místem, kde bude první administrativní budova s nulovými náklady na vytápění ve střední a východní Evropě. Energeticky úsporná administrativní budova, jejíž tepelný systém směřuje k nulovým emisím oxidu uhličitého, bude realizována jako společný projekt společnosti Bauland Ltd. (Maďarsko) a maďarskou pobočkou společnosti BASF.

Portál Technický týdeník informuje o projektu vedoucím k nulovým nákladům na vytápění.

Podle projektu budova nebude mít radiátory, teplá voda a elektřina budou dodávané především ze solárních kolektorů, kterých bude na budově nainstalováno několik stovek. Strukturální koncept budovy a její vysoce účinný tepelně izolační systém Neopor®,jakož i efektivní spotřeba energie a s tím související nízké emise oxidu uhličitého naznačují, že tuto administrativní budovu bude možné považovat za první skutečně nízkoenergetickou budovu v Maďarsku.

Tato budova se bude snažit splnit požadavek nulových emisí oxidu uhličitého využíváním obnovitelných zdrojů energie a několika stovek solárních kolektorů, které zároveň vytvářejí stín.Nový koncept administrativní budovy se zaměřuje také na úsporné využívání vody jako jednoho z přírodních zdrojů: budou nainstalované vodu šetřící baterie a jiná zařízení. Navíc je zabezpečený i sběr dešťové vody a systém čištění odpadové vody.

Zdroj: www.inovace.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí