zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na JARNÍ FLORU OLOMOUC 2008

11.03.2008
Zemědělství
Pozvánka na JARNÍ FLORU OLOMOUC 2008
50 LET ČESKÝCH KVĚTINOVÝCH VÝSTAV

Velkou barevnou připomínkou významného jubilea – půlstoletí českých květinových výstav – bude první z letošních zelených akcí olomouckého výstaviště – jarní etapa mezinárodní zahradnické výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC 2008. Brány nejstarší české květinové výstavy (vůbec první se v olomouckých městských parcích, nyní areálu výstaviště Flora, konala v roce 1958) se otevřou ve dnech 24. až 27. dubna.

Hlavní expozice v pavilonu A, jejíhož projektu se ujal známý zahradní architekt Ivar Otruba, ponese romantický název „KRAJINA SNŮ“. Paletu barev jarních květin, lilií, narcisů, tulipánů, hrnkových a balkónových květin, doplní výpěstky členů Svazu květinářů a floristů ČR a okrasné dřeviny.

Padesát let zahradnických výstav, které od roku 1967 nesou název FLORA OLOMOUC, přiblíží přehlídka plakátů a fotografií „Procházka historií květinových výstav v Olomouci“. K oslavám  jubilea je směřována i letošní jarní soutěž v aranžování květin „Oslava padesátin“, v jejímž rámci floristé vytvoří originální vázané kytice a květinové přízdoby dárků.

Členové Českého zahrádkářského svazu se tentokrát pochlubí svými pěstitelskými úspěchy v samostatném pavilonu. Návštěvníci se mohou těšit na přehlídku cibulovin, masožravých rostlin, kaktusů, sukulentů, skalniček, řezaných květin i zajímavých bonsají. Tradiční bezplatnou poradenskou službu zahrádkáři nově doplní i ukázkami aranžování květin a expozicí k 40. výročí časopisu Zahrádkář.
Jarní květiny nebudou chybět ani v exteriérech výstaviště, kde v obnovené, tzv. „Holandské zahradě“ vysadili zahradníci výstaviště Flora pro tuto příležitost více než 10 tisíc kusů cibulovin. Návštěvníci budou mít možnost obdivovat i loni rekonstruovanou, trvalkami osázenou hlavní alej Smetanových sadů. 


Na své si při jarní Floře Olomouc přijdou drobní pěstitelé a zahrádkáři, kteří do Olomouce zamíří za prvními jarními nákupy. Především jim jsou určeny Jarní zahradnické trhy s nabídkou květin, okrasných dřevin, zahradnického a doplňkového zboží a veletrh Hortifarm zaměřený na zahradní mechanizaci.


Volně přístupné budou tradičně sbírkové skleníky výstaviště s exotickou florou i faunou a letošním unikátním přírůstkem - „živou zkamenělinou“ Wollemia nobilis, rostlinou z časů dinosaurů. Zájemci mohou zamířit i do botanické zahrady výstaviště nebo zahrady Univerzity Palackého, kde bude připravena pozoruhodná výstavka „Krása dřeva našich listnáčů a jehličnanů“.


Letní scéna u jezírka bude po celé čtyři dny vyhrazena zábavnému doprovodnému programu. Zlatým hřebem se jistě opět stanou FOLK&COUNTRY DNY KOZLA NA FLOŘE - setkání nejlepších českých a moravských folkařů, které se odehraje v pátek 25. a sobotu 26. dubna. Na Floře vystoupí takové legendy jako Nezmaři, Jablkoň, Vlasta Redl, Bokomara s Naďou Urbánkovou a mnozí další.


PŘIJEĎTE S NÁMI OSLAVIT 50 LET KVĚTINOVÝCH VÝSTAV V ČR!
FLORA OLOMOUC 2008 - 24. – 27. DUBNA, DENNĚ 9 – 18 HODIN.

Důležitá informace
pro všechny návštěvníky, kteří se   pro návštěvu výstavy tradičně zahajující „zelený“ rok  olomouckého výstaviště Flora  -  jarní etapy Flory Olomouc, mezinárodní výstavy květin  (24. – 27. 4. 2008) rozhodnou už v předstihu:
Objednáte- li si nejpozději do 10 dnů před výstavou (tj. do 14. 4. 2008)  minimálně 20 vstupenek,  máte nárok na 15 procentní slevu – na všechny druhy vstupenek!

Objednávky směřujte, prosím, na paní Alenu Nádvorníkovou,

tel.: 585 726  232,  fax: 585 413 370, e-mail: nadvornikova@flora-ol.cz,
 Výstaviště Flora Olomouc, Wolkerova 17, 771 11 Olomouc

Vstupné:
  80,- Kč - plnoplátci
  60,- Kč - důchodci, studenti
  20,- Kč - děti od 6 – 15 let

150, - Kč – rodinné vstupné  (2 dospělí 1 až 4 děti do 15 let)
zdarma  - děti do 10 let v doprovodu rodičů, na průkaz ZTP a ZPTP-P.

Vstupenky platí taktéž pro doprovodné Jarní zahradnické trhy, veletrh drobné zahradnické mechanizace Hortifarm a opravňují ke vstupu do sbírkových skleníků (palmový, kaktusový, tropický, subtropický), botanické zahrady výstaviště, botanické zahrady Univerzity Palackého Olomouc,  a do areálu tzv. Letní scény, která bude v pátek 25. a sobotu 26. dubna dějištěm setkání nejlepších domácích folkových zpěváků a skupin, festivalu FOLK & COUNTRY - DNY KOZLA NA FLOŘE za podpory pivovaru Kozel.

Další informace na www.flora-ol.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí