zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jaro pro Zemi 2008 začne tradičně prvním jarním dnem

17.03.2008
Obecné
Jaro pro Zemi 2008 začne tradičně prvním jarním dnem

Ministerstvo životního prostředí  letos již podruhé vyhlašuje zastřešující kampaň, nazvanou Jaro pro Zemi. Jejím cílem je pomoci přitáhnout pozornost lidí k ochraně přírody a životního prostředí prostřednictvím propagace desítek akcí a programů, které se pro veřejnost nabízejí v celé České republice. Kampaň Jaro pro Zemi je otevřena všem organizátorům, nezahrnuje pouze akce organizované ministerstvem. Kampaň Jaro pro Zemi 2008 začíná prvním jarním dnem – tedy 21. březnem – a končí Světovým dnem životního prostředí 5. června. Loni se do kampaně zapojilo více než 110 akcí v celé republice.

V pátek 21. března vyhlásí MŽP spolu s Českou geologickou službou výtvarnou soutěž pro děti s názvem Můj kousek Země. Nejvíce akcí se tradičně očekává ve dnech okolo 22. dubna, kdy celý svět slaví Den Země. MŽP se zapojí do některých akcí především v Praze ve Středisku ekologické výchovy hl. města Prahy na Toulcově dvoře. Připravujeme také promítání filmů z MFF Ekofilm pro školy i veřejnost i oslavy Evropského dne Národních parků (24. května). Jaro pro Zemi bude  oficiálně ukončeno na Světový den životního prostředí 5.června, kdy  budou mj. předány Ceny Josefa Vavrouška, udělované Nadací Partnerství a Nadací Charty 77.

Účast na kampani ministerstvo nabízí školám, nevládním organizacím, obcím i všem dalším, kteří v jarních měsících organizují jakoukoli akci pro veřejnost, zaměřenou na ochranu přírody a životního prostředí. Stačí, když zájemce zašle nejpozději 10 dní před začátkem akce na  adresu jaroprozemi@env.cz informaci o akci s údaji o místě jejího konání, obsahu akce a kontaktem na organizátora. Od MŽP záská právo pro akci využívat logo kampaně, v případě zájmu i plakát (do vyčerpání zásob). Informace o všech akcích kampaně Jaro pro Zemi 2008 budou zveřejněny na webových stránkách MŽP. Ministerstvo bude o všech akcích průběžně informovat také média.

Přehled významných dnů pro životní prostředí v jarních měsících 2007:
21. březen – první jarní den

22. březen – Světový den vody

23. březen – Světový den meteorologie

1. duben – Mezinárodní den ptactva

5. duben – Mezinárodní den boje proti hluku

7. duben – Světový den zdraví

22. duben – Den Země

24. duben – Světový den laboratorních zvířat

2. květen – Světový den ptačího zpěvu

22. květen – Mezinárodní den biologické rozmanitosti

24. květen – Evropský den parků

5. červen – Světový den životního prostředí 

Další informace:

Kalendář akcí na webu Ministerstva životního prostředí

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí