zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ceny za ekologické inovace

17.03.2008
Obecné
Ceny za ekologické inovace

Na mezinárodním veletrhu Tire Technology Expo, který se konal koncem února v Kolíně nad Rýnem, byly poprvé uděleny ceny za inovaci a výjimečnost. Oceněny byly přitom zejména technologie a produkty, jež jsou ohleduplné vůči životnímu prostředí.

Michelin získal cenu Tire Technology of the Year za soustavný vývoj svých pneumatik řady Energy Saver. K posledním výrobkům z této řady patří pneumatika pro vůz Peugeot 308 se směsí založenou na silice, která omezuje valivý odpor, snižuje spotřebu paliva a emise CO2.

Bridgestone obdržel titul „Výrobce roku“ za „četné úspěchy za posledních 12 měsíců“. Patří k nim například rozšíření jeho evropského zkušebnímu terénu, výroba radiálních pneumatik pro nový Airbus A380 a účast společnosti na různých globálních ekologických projektech ve spolupráci s takovými organizacemi jako World Wildlife Fund (WWF). Společnost byla oceněna též za své zapojení do bezpečnostní kampaně „Think before you drive“ (Přemýšlej, než budeš řídit).

Dalšími držiteli cen, které udělují vydavatelé Tire Technology International a v jejichž porotě je 15 průmyslových expertů, jsou dále:
Ústav mechaniky a výpočetní techniky na Leibnitzově univerzitě v Hannoveru (za design a pokročilý software k modelování pneumatik).
Global Resource Corporation (cena za ekologický počin roku udělena za mikrovlnný proces získávající olej z odpadních pneumatik.
Herbert Maschinen und Anlagenbau (cena Dodavatel roku za vývoj technologie lisování).

http://www.pneurevue.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí