zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidem se otevřou čistírny odpadních vod a úpravny

20.03.2008
Voda
Lidem se otevřou čistírny odpadních vod a úpravny

Dvaadvacátého března si lidé na celém světě připomenou, jak je důležité chránit a efektivně využívat vodní zdroje. Na tento den totiž připadá Světový den vody. Do této kampaně se zapojí i Vsetín.
Při této příležitosti si lidé budou moci prohlédnout některé provozovny vsetínské společnosti Vodovody a kanalizace, která v nich připravila na sobotu 22. března den otevřených dveří. „Podobně jako v loňském roce, i letos jsou připraveny pro zájemce exkurze v úpravnách vody v Karolince, ve Valašském Meziříčí a v Rožnově pod Radhoštěm a v čistírnách odpadních vod na Vsetíně, ve Valašském Meziříčí a v Zubří,“ informoval Michal Korabík z vodárenské společnosti. Prohlídky všech zařízení proběhnou v devět a v jedenáct hodin.
Lidé tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s tím, jak se pitná voda vyrábí, jak se distribuuje a následně, jak se čistí jako voda odpadní. „Veřejnost uvidí, jak se voda odebírá z nádrží, upravuje, dezinfikuje a putuje ke konečnému odběrateli, a v čistírnách se pak seznámí s celou technologií čištění,“ přiblížil Korabík.
Vsetínské vodovody a kanalizace se k této kampani připojují již druhým rokem. „Vnímáme to jako možnost šířit osvětu ve vztahu k vodě a nakládání s ní,“ uzavřel vodohospodář.

http://www.tvbeskyd.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí