zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cena nadace ČEZ 2008

25.03.2008
Energie
Cena nadace ČEZ 2008
Devátý ročník soutěže o nejlepší studentskou vědeckotechnickou práci byl vyhlášen. Soutěž je součástí vzdělávacího programu ČEZ "Svět energie" www.cez.cz

Soutěž se vyhlašuje v těchto oborech:

1. Klasická elektroenergetika a tepelně energetická zařízení

2. Elektrické stroje, přístroje, systémy a pohony

3. Ekonomika a řízení energetiky

4. Elektrotechnologie a měření

5. Obnovitelné zdroje energie a životní prostředí

6. Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření

Pořadateli soutěže jsou Nadace ČEZ a ČEZ, a. s. Zúčastnit se mohou řádně zapsaní studenti vysokých škol v ČR.

Organizace soutěže

Předkolo: na fakultách vysokých škol ČR proběhnou studentské vědecké konference, nebo odborné katedry výše uvedených oborů na svých seminářích vyberou a přihlásí nejlepší práce z každého oboru. Témata mohou být vlastní, vybraná katedrami, nebo vybraná z témat zveřejněných na adrese www.cez.cz kariera/studentska-zona.html.

Finále: proběhne 24. června 2008 v Praze, v budově ČEZ, a. s., Duhová 1, jako jednodenní konference, na níž bude každý účastník obhajovat své výsledky formou plakátové prezentace. Výběr nejlepších soutěžních prací provede na místě odborná komise složená z vysokoškolských učitelů a dalších odborníků z praxe. Na závěr bude vyhlášeno výsledné pořadí v jednotlivých oborech. Všichni finalisté budou po soutěži pozváni k setkání se zástupci personální sekce ČEZ.

Hodnocení přihlášených prací

Pořadatelé soutěže sestaví odbornou porotu, která posoudí všestranně kvalitu práce, tvůrčí přínos a schopnosti autora práce prezentovat své výsledky před odbornou veřejností. Porota hodnotí na základě rozhovorů s autory prací při konferenci.

Ocenění

Všichni finalisté obdrží věcné ceny. První tři z každého ze šesti oborů budou oceněni finanční odměnou 15 000, 10 000 a 5000 Kč. Porota má právo některou cenu neudělit, nebo udělit zvláštní cenu.

Informace a přihlášky

Bližší informace podá:

Doc. ing. Josef Rosenkranz, CSc., FEL ČVUT, tel.: 224 352 334, 723 983 857,

e-mail: rosenkra@feld.cvut.cz.

Písemnou přihlášku pošlou příslušné odborné katedry na tutéž adresu do 31. 5. 2008.

Finalisté pak do 12. 6. pošlou anotaci práce (max. 500 slov), článek v rozsahu minimálně tři strany A4 do sborníku a životopis. Další podrobnosti najdete na adrese soutezcez.feld.cvut.cz
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí