zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Bursík se zúčastní mezinárodní konference o klimatu v Brně

26.03.2008
Ovzduší
Martin Bursík se zúčastní mezinárodní konference o klimatu v Brně

Ve čtvrtek 27. března se v Brně koná mezinárodní konference s názvem „Ochrana klimatu – zkušenosti a výzvy ve vašem regionu“. Úvodního bloku konference, pořádané Britským velvyslanectvím, British Council a Nadací Partnerství, se zúčastní i ministr životního prostředí Martin Bursík.

 

„Ochrana klimatu je nejen mojí, ale celoevropskou prioritou. Bude i jedním z klíčových bodů agendy českého předsednictví. Brněnská konference je šance na výměnu středoevropských zkušeností v této oblasti s odborníky z Velké Británie,“ říká ministr životního prostředí Martin Bursík..

 

Podle aktuálního průzkumu Eurobarometru jsou změny klimatu nejvážnějším ekologickým problémem současnosti – a to podle 57 % Evropanů. Stejný názor sdílí i každý druhý Čech.

 

Na konferenci naváže i vyhlášení výsledků soutěže „CO2 Vy na to?“ Soutěž, jejímž pořadatelem byl British Council a Nadace Partnerství, byla určena mladým lidem – ti měli za úkol předložit realizovatelné, neotřelé projekty na snížení emisí CO2 v jejich každodenním prostředí. „Odborná komise vybírala z více než dvou desítek projektů a rozhodování, mezi které tři projekty rozdělit celkovou částku 150 tisíc korun, nebylo jednoduché,“ říká Zbyšek Podhrázský z Nadace Partnerství.

 

Konference bude zahájena v 9:15 v kanceláři Veřejného ochránce práv (Údolní 39, Brno). Vstup na konferenci je volný, pouze je nutné se předem registrovat, a to na e-mailové adrese zbysek.podhrazsky@nap.cz. Podrobné informace a program najdou zájemci na internetových stránkách www.nadacepartnerstvi.cz.

 

Další informace:

http://www.nadacepartnerstvi.cz

http://www.emiseco2.cz

http://www.britishcouncil.cz

http://www.britishembassy.gov.uk

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
27
7. 2017
27.7.2017 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
ASIO, spol.s r.o.
28
7. 2017
28.7.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
7
8. 2017
7-11.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí