zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co takhle vysadit si nový sad?

27.03.2008
Zemědělství
Co takhle vysadit si nový sad?

V pátek 28. března v 19:30 začíná další brontosauří víkendová akce v Podolí u Bouzova, tentokrát s prozaickým názvem Výsadba nového sadu. Tato "víkendovka" je pouze jednou z mnoha, kterou pro lidi se zájmem o přírodu letos na jaře připravili organizátoři Hnutí Bronotosurus.

Hlavním úkolem dobrovolníků bude sázet ovocné stromky starých a rezistentních odrůd na vysokých podnožích. Nový sad se nachází blízko domku rodiny Jensenových, která vlastní ještě další sad v nedalekém Svojanově. Tam bude práce pokračovat v sobotních odpoledních hodinách, a to především stavěním plotů z větví a proutků. "Doufáme, že se nám podaří vytvořit pohledné dílo, které bude inspirovat další lidi", vyjádřil se k úkolu Max Jensen. Samozřejmě práce není jedinou náplní víkendovky, jak už je u brontosaurů zvykem. Ve volných chvílích bude prostor pro různé hry, zpěv či debaty o permakultuře, kterou se Max a Radka Jensenovi dlouhodobě zabývají. Díky produktům jejich hospodářství se budou moci účastníci navíc stravovat místními potravinami, a to převážně v biokvalitě. Víkendovka bude ukončena v neděli kolem poledne.

Tato akce je otevřena všem lidem od 15 let z celé České republiky, kteří mají zájem přiložit ruku k dílu na pomoc přírodě, získat nové zkušenosti a přát! ele. Více informací získáte na adrese: max@permalot.org.

Sázení sadu v Podolí je aktivitou pořádanou pod hlavičkou Akce Příroda, která svými programy nabízí účastníkům zábavně a zároveň smysluplně strávený volný čas, sestávající z práce na pomoc přírodě, vzdělávání v ekologii a zážitkového programu. Přehled dalších víkendových akcí a další informace najdete na internetové stránce www.akcepriroda.cz.

www.permalot.org

Kontaktní osoba: Veronika Syrová
Telefon: 602 372 897
E-mail: nila@akcepriroda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí