zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jihlava se připravuje na separaci bioodpadu od března 2009

31.03.2008
Odpady
Odpady
Jihlava se připravuje na separaci bioodpadu od března 2009

Jihlava 28. března (ČTK) - Jihlava se připravuje na oddělování bioodpadu, které městům přikáže chystaná novela zákona o odpadech. Projekt rozmístění nádob a jejich svozu plánuje městská společnost Služby města Jihlavy, mohl by být zahájen od 1. března příštího roku. Na projekt chce firma získat peníze z fondů Evropské unie.

"Vytříděný bioodpad se bude odvážet do kompostárny na skládce v městské části Henčov," řekl dnes ČTK Josef Eder ze Služeb města Jihlavy. Radnice se na projektu bude podílet osvětou a propagací. Bude také hradit svoz nádob s bioodpadem. "V dlouhodobém hledisku však bude šetřit, protože v současné době bioodpady končí na skládce a město platí za jejich ukládání," podotkl Eder.

O odpadech v Jihlavě a problémech s nimi spojených mohou ode dneška lidé diskutovat na internetových stránkách města na adrese www.jihlava.cz/diskuze.

Služby města Jihlavy v současné době ve městě obsluhují celkem 900 nádob na separovaný odpad. V tomto počtu je 232 kontejnerů na plasty a tetrapaky, 226 na papír, 222 na barevné a 220 na bílé sklo. Od 1. července budou žluté kontejnery na PET lahve přeznačeny nápisem Plasty a bude probíhat oficiální sběr směsných plastů. V ulicích Jihlavy je také 442 odpadkových košů.

Ještě v roce 2005 bylo v Jihlavě 652 kontejnerů na separovaný odpad, na 900 jejich počet narostl letos.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí