zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Africké cesty Adolfa Schwarzenberga

05.04.2008
Zemědělství
Africké cesty Adolfa Schwarzenberga

   Výstava dokumentuje lovecké expedice posledního příslušníka hlubocko - krumlovské větve Schwarzenbergů, Dr. Adolfa Schwarzenberga a jeho manželky Hildy, do východní Afriky ve  30. letech 20. století. Výstava  částečně rekonstruuje africkou expozici na ohradském zámku, kterou vybudovali Schwarzenbergové v roce 1937 a která byla odstraněna počátkem 60. let  20. století.

   Po více než 45 letech se tak na zámek Ohrada vrací lovecké trofeje lvů, levhartů, buvolů či antilop a dále bohatý etnografický materiál, který manželé Schwarzenbergovi nashromáždili během svých afrických expedic (dřevěné plastiky, nádoby, textilie, zbraně, šperky apod.). Exponáty jsou doplněny o autentické fotografie zachycující schwarzenbergská safari a dále snímky dokumentující život domorodců pořízené organizátorem výprav, cestovatelem a přírodovědcem Bedřichem Machulkou.

   Výstavu připravilo NZM Ohrada ve spolupráci se specializovanými pracovišti Národního muzea - Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur a Přírodovědeckým muzeem a dále s Národním památkovým ústavem - územním odborným pracovištěm v Českých Budějovicích.

 (od 1. 4. do 31. 10. 2008; otevřeno denně, kromě pondělí, od 9 do 17 hod.)

Kontakt:  Mgr. Lubomír Maršík,  Národní zemědělské muzeum Praha - public relations/marketing (Kostelní 44, 170 00 Praha 7 – Letná), tel: 233 376 012, fax: 233 372 561, e-mail: lubomir.marsik@nzm.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí