zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické nemovitosti jsou dražší

02.04.2008
Obecné
Ekologické nemovitosti jsou dražší

Nejnovější výzkum společností Jones Lang LaSalle a Net Global zaznamenává postoje společností se světovou působností k trvale udržitelnému rozvoji a poptávku nájemníků po ekologičtějším prostoru.

Evropské společnosti považují trvalou udržitelnost za rozhodující otázku a jsou připraveni platit za ekologičtější nemovitosti.

Společnosti se sídlem v Evropě, na Středním Východě a v Africe, se dostaly do čela globálního výzkumu, který zjišťoval postoj postoje představenstev k trvalé udržitelnosti v rámci trhu s nemovitostmi. 62 % respondentů z regionu EMEA označilo trvalou udržitelnost jako "velmi důležitou nyní" a ne jako program pro následující představenstva. Stejný názor má 52 % respondentů v Australasii, 44 % respondentů ze Severní Ameriky a 42 % v Asii.

Respondenti z Asie uvedli, že jsou ochotni zaplatit za ekologické budovy největší částku. 16% účastníků ankety z regionu sdělilo, že by bylo ochotno zaplatit Ekologické nemovitosti jsou dražší firmami, developery a investory, že doteď byl udržitelný development omezený," doplnil Chriss Hiatt.

Toto urgentní a důležité zaměření se na udržitelnost je pochopitelné, když uvážíme vliv, jaký nemovitosti reprezentují v korporátní sféře. 50 % všech energií a třetinu vody spotřebují komerční nemovitosti po celém světě, což znamená, že výkon nemovitostí má přímý a okamžitý dopad na schopnost oboru redukovat své uhlíkové stopy a úpadek životního prostředí.

Dr. Lee Elliott, ředitel výzkumu trhu společnosti Jones Lang LaSalle pro region EMEA řekl: "Pokud společnosti vydávají prohlášení o udržitelnosti prostřednictvím prohlášení o korporátní sociální zodpovědnost, měly by dát prioritu otázkám, vztahujícím se k ekologickým nemovitostem. Je malý zázrak, že mnohé vedoucí společnosti vnímají rozvoj udržitelných nemovitostí jako buď velmi důležitý nebo důležitý. Předpovídáme, že tento trend bude zesilovat od krátkodobých do střednědobých termínů, obzvláště protože jeho průkopníci poskytují důkaz o výborných finančních i nefinančních výkonech, a to díky přijetí jasných strategií udržitelnosti."

Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí