zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vodaři budou investovat miliony do bezpečnosti jezů

04.04.2008
Voda
Vodaři budou investovat miliony do bezpečnosti jezů

KARLOVY VARY - Nákladná rekonstrukce tuhnického jezu bude zahájena už v příštím roce.

Kolem dvaceti milionů korun by měla stát kompletní rekonstrukce smrtelně nebezpečného tuhnického jezu v Karlových Varech. Investorem stavby bude Povodí Ohře. Uvedl to ředitel oblastního závodu společnosti v Karlových Varech Ladislav Novák. „Nyní zpracováváme projektovou dokumentaci pro stavební povolení. Začít chceme příští rok a stavba bude dokončena nejpozději v roce 2010. Zároveň jednáme s krajkým úřadem i o podpoře a získání dotací z programu přeshraniční spolupráce v rámci Evropské unie,“ vysvětluje ředitel Novák.

Zároveň s rekonstrukcí jezu chce Povodí Ohře zpracovat i studii, která by měla posoudit možnosti zprůchodnění dalších jezů na Ohři pro vodáky. V každém případě půjde i o jez v Radošově, který si dvě oběti naposledy vyžádal letos v lednu. Šlo o mladé raftaře.

Už předloni v létě však vodaři instalovali dočasnou ochranu vodáků na zrádném jezu v Tuhnicích. „Šlo o speciální gumové pásy s plechovými odrazníky, které výrazně oslabují zpětný vír jezu, takže dávají lidem ve vodě přece jen větší šanci na přežití. Pravda je, že od té doby se tam nikdo neutopil,“ dodává ředitel Novák.

Karlovarský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí