zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stát podpoří biopotraviny kampaní za miliony

08.04.2008
Zemědělství
Stát podpoří biopotraviny kampaní za miliony
O víkendu odstartuje dosud největší kampaň na podporu biopotravin. V průběhu následujících tří let na ni stát vydá 28 milionů korun. Na financování kampaně se budou rovným dílem podílet Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) a Evropská unie.

Nyní asi jen pět procent spotřebitelů kupuje biopotraviny pravidelně, dalších 25 procent občas. "Odhadujeme, že po skončení kampaně se tato čísla znásobí, již v současné době je podnikání v oblasti biopotravin jednou z nejperspektivnějších podnikatelských příležitostí," uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.

Součástí kampaně budou inzeráty v tisku a billboardy. Jejím těžištěm bude první rok, během něj vydá ministerstvo 15 milionů korun.

Spotřeba biopotravin ale strmě roste i bez kampaně. Podle agentury Green marketing za ně loni Češi utratili 1,29 miliardy korun, což byl nárůst o 70 procent. Na 62 procent biopotravin bylo z dovozu.

Celkem bylo na konci března v Česku přes 1500 ekofarem, ekologičtí zemědělci hospodařili na zhruba 320 tisících hektarů půdy.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí