zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jaro pro Zemi 2008 pokračuje čtvrtým týdnem

14.04.2008
Obecné
Jaro pro Zemi 2008 pokračuje čtvrtým týdnem

Kampaň Jaro pro Zemi 2008 vstupuje již do svého čtvrtého týdne a zapojuje se do ní stále více organizátorů, o čemž svědčí i bohatá a různorodá programová nabídka. V České republice začínají probíhat oslavy Dne Země, jednoho z největších svátků ochrany životního prostředí. V Praze se můžete zúčastnit Velké jarní cyklojízdy a  o víkendu doporučujeme navštívit například oslavy Dne Země na Toulcově dvoře, který bude letos zaměřen na ohrožené živočišné druhy. V sobotu začíná také největší ekologický festival v České republice – Ekologické dny Olomouc.

Pokud se chcete do kampaně zapojit, stačí, když zašlete informace o Vámi pořádané akci zaměřené na životní prostředí na adresu www.jaroprozemi@env a připojíte kontaktní údaje.

Přehled akcí v týdnu od 14. do 20. dubna:


17. 4. Jarní cyklojízda za přívětivější Prahu
– start  v 18. hodin z náměstí Jiřího z Poděbrad. Na cyklojízdě strávíte odpoledne mezi příjemnými lidmi a poznáte Prahu z trochu jiné perspektivy. Zakončení proběhne v trójské Loděnici, kde je připraven program a těšit se můžete také na živou hudbu, žonglování a možná i další překvapení.

Více informací: www.cyklojizdy.cz, www.prahounakole.cz

Pátek 18. 4.  začínají Ekologické dny Olomouc. Od 16 hodin proběhne v olomouckém Divadle hudby  beseda s názvem GMO - noví občané komunity života? V 18 hodin bude odpoledne pokračovat debatou na téma lidských hranic, kde se  prolíná pohled přírodovědecký, filosofický i teologický s názvem Máme vzít evoluci do vlastních rukou? Možnosti transgrese. Ve 20:00 můžete potom navštívit varhaní koncert u Sv. Michala. Akce pořádá Sluňákov, Centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.

Ekologické dny Olomouc 2008 pokračují i v dalších dnech. Podrobný program je zveřejněn na stránkách: http://www.slunakov.cz/edo_2008.php. Tradičně zajímavou akcí Ekologických dnů v Olomouci bude nepochybně  Ministerský potlach s Martinem Bursíkem a Václavem Bělohradským. Jedná se o tradiční  diskusní večer  s ministrem životního prostředí  s hosty, kteří komentují jeho práci. Beseda se koná 20. dubna od  20:00 v Divadle hudby.

V sobotu 19. dubna se po celé ČR konají akce ke Dni Země, ze kterých si určitě vyberete:

Den Země na Toulcově dvoře v Prazezaostřeno na ohrožené druhy ČR.

Uvidíte zde sovy, ježky, netopýry, ohrožené breberky v našem mokřadu a setkáte se  s ornitology v akci a dozvíte se co jsou rysí hlídky, jak pomoci ježkům, kolik je v Praze veverek, jak to vypadá v úlu a další zajímavosti, zasmějete se  na  výstavě soutěžních prací kresleného humoru „Ekofór“. Vše je doprovázeno i přednáškami a k poslechu zahrají i skupiny Pětník, Jarabáci, Marien, Sekvoj a Jaroslav Hutka. Oslava  začíná v 10 hodin a pořádají je ZČ HB Botič a  SEV HMP Toulcův dvůr.

Další informace: www.toulcůvdvur.cz

Festival Den Země 2008 – Brána času otevřená se koná od 10,30 do 17 hodin v Centrálním parku Lužiny v  Praze 13. Pořadatelem je sdružení Tereza. Další informace na : http://www. terezanet.cz

Další informace o kampani a kompletní přehled zapojených akcí najdete na webových stránkách kampaně.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí