zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti zrušené školy mohou jít na ČVUT

22.04.2008
Obecné
Studenti zrušené školy mohou jít na ČVUT
Strojní fakulta Českého vysokého učení technického v Praze nabízí místo studentům soukromého Pražského technologického institutu.

Institut se stal vůbec první vysokou školou, které ministerstvo odebralo státní souhlas. Důvodem bylo to, že nemá akreditaci jediného studijního programu Inženýrská ekologie, který vyučovala.

"Studenti se mohou přihlásit do studijního programu Strojírenství, jehož součástí je obor Technika životního prostředí, tepelná a procesní technika. Některé předměty jim mohou být uznány," informovala včera Andrea Vondráková z rektorátu ČVUT.

Ministerská komise akreditaci neudělila mimo jiné proto, že vyučující s vědeckou hodností a odpovídající publikační a další tvůrčí činností nebyli kmenovými vyučujícími Institutu, ale jen externisty s malým rozsahem úvazku.

Na soukromé škole navštěvovalo 76 studentů obory ochrana životního prostředí, doprava a životní prostředí a stavebnictví a životní prostředí.

"Přijmeme všechny uchazeče o studium na ČVUT, kteří mají řádně ukončené středoškolské vzdělání s maturitou, podají včas přihlášku a jejichž přihláška splní všechny formální náležitosti," uvedl děkan strojní fakulty František Hrdlička.

Součástí přijímacího řízení do nabízeného oboru nebudou přijímací zkoušky.

Pro uznání předmětů, které absolvovali studenti v Institutu, bude podle ČVUT rozhodující porovnání jejich studijních plánů se studijními plány na strojní fakultě.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí