zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jaro pro Zemi 2008 – týden šestý

28.04.2008
Obecné
Jaro pro Zemi 2008 – týden šestý

Jsme na konci velmi úspěšného pátého týdne kampaně  Jaro pro Zemi 2008 (http://www.env.cz/jaroprozemi), v němž na mnoha místech ČR proběhly oslavy Dne Země. Rovněž byly vyhlášeny dvě výtvarné soutěže pro děti a mládež - Můj kousek Země, kterou vyhlásilo MŽP společně s Českou geologickou službou u příležitosti letošního Mezinárodního roku planety Země (http://www.geology.cz/aplikace/soutez/2008/) a soutěž s názvem Mladí tvůrci pro Dunaj, jejímiž pořadateli jsou vedle  MŽP také Ministerstvo zemědělství, Povodí Moravy a Unie pro řeku Moravu (http://www.uprm.cz/).

Také v následujícím,  již šestém týdnu,  čeká na zájemce o akce spojené s tématikou životního prostředí mnoho zajímavostí,  jejichž přehled přinášíme.

Přehled akcí Jara pro Zemi 2008 v týdnu od 28. dubna do 4. května:

4. 4. -  31. 5. - Ústí nad Labem,  kaple v novém universitním kampusu UJEP, Pasteurova 9 -  Putovní národní výstava geovědního Roku planety Země Více informací na: www.geology.cz/rok-zeme/akce

23. 4. – 12. 5. - Ekologická poradna sídlící v Regionálním informačním centru na Husově náměstí v České Skalici zve na výstavu nazvanou "Jak na odpady". Expozice se věnuje například mýtům o nakládání s odpady, kompostování, ekologickým značkám a šetrnému spotřebitelskému chování. Putovní expozice bude v nadcházejících měsících instalována na vytipovaných místech na území Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují.  (http://www.vilacerych.cz/index.php?cmd=page&type=60&newsID=9)

25. 4. – 27. 4. – Pokračují Ekologické dny Olomouc 2008. Podrobný program je zveřejněn na stránkách: http://www.slunakov.cz/edo_2008.php

Všem, kteří se chtějí nejen poučit, ale i pobavit doporučujeme navštívit 1. května od 10,00 do 15,00 Horní náměstí v Olomouci, kde se všichni zájemci mohou zúčastnit

pokusu o vytvoření českého rekordu ve sběru použitých baterií pod dohledem agentury Dobrý den Pelhřimov. Nezapomeňte s sebou přinést staré vybité monočlánky.

29. – 30. 4. –  Náměstí Míru ve Zlíně ožije  květinovou výzdobou. Na oslavu příchodu jara se zde budou konat květinové trhy, na nichž nabídnou své skvosty zahrádkáři a pěstitelé ze Zlína a okolí. Další informace na: http://www.mestozlin.cz/article/40641/.

29. 4. – 1. 5. – Vítání jara v Českém Krumlově, který se v těchto dnech změní na „Kouzelný Krumlov“. Hlavním tématem programu je oslava máje a vítání jara. Akci zahájí v budově městského úřadu v Kaplické ulici vernisáž výstav Divadlo očima dětí a Průvodce mým městem - UNESCO 2007. Středeční odpoledne bude patřit dětskému čarodějnickému reji, zatímco ve čtvrtek otevře řada krumlovských muzeí a galerií své brány zdarma. Poslední krumlovský aprílový večer uzavře hudební formace Nadoraz se svou směsicí swingu, jazzu a rocku. Další informace: www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2008

1. 5. Vítání ptačího zpěvu – tradiční ranní návštěva Ptačího světa s Karlem Keroušem. Pořádá Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr, www.toulcuvdvur.cz, tel.: 271 750 548.

Kampaň MŽP na podporu akcí pro veřejnost související s ochranou životního prostředí. Stále se můžete do kampaně se svou akcí zapojit, stačí poslat e-mail na adresu jaroprozemi@env.cz. Další informace o kampani najdete na webových stránkách kampaně.

Koordinátorem projektu Jaro pro Zemi je odbor vnějších vztahů MŽP. Pokud se kdokoli rozhodne také připojit, stačí, když zašle informace o akci s kontaktními údaji na adresu jaroprozemi@env.cz. MŽP ji poté zařadí  do kalendáře akcí na svých internetových stránkách  a organizátor akce získá také možnost využívat logo kampaně Jaro pro Zemi.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí