zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letos slavila Země na Praze 12 svůj svátek deštěm

29.04.2008
Obecné
Letos slavila Země na Praze 12 svůj svátek deštěm

Již po šesté přispělo Ekocentrum Koniklec svým soutěžním blokem k oslavám Dne Země na Praze 12. Akce se tentokrát nekonala na letišti Točná, ale ve veřejném oddechovém a sportovním areálu VOSA, kde byly před 2 lety nainstalovány naučné tabule, které 01/71. ZO ČSOP Koniklec pro městskou část vytvořila.

Tématem letošního Dne Země byla „Cesta výrobku“, proto byla i ekologická soutěž ČSOP Koniklec „Co je domácí, to se vyplácí“ naladěna na téma uvědomělého spotřebního chování. U startovního stánku si soutěžní týmy vyzvedly průvodní kartičky a vydaly se po oranžových fáborcích do lesoparku Kamýk. Na okruhu se šesti stanovišti se soutěžní týmy dozvěděly, jaký je rozdíl mezi českým a španělským rajským jablíčkem, jakou českou zeleninu a ovoce mohou koupit v obchodech v dubnu, zkusily si hod bioodpadem do hnědé popelnice na stromě a vžily se do role pračlověka, který balil své potraviny do listí, kůže a hlíny. Dozvěděly se také, jaké české výrobky jsou chráněny Evropskou unií a na které bolesti pomáhají které české bylinky. Kromě lesní zoologické zahrady s domácími zvířaty mohli ti, kteří šli potichu a byli pozorní, vidět mnoho divokých zvířat, například bažanty a veverky, a slyšet celý orchestr lesního ptactva.

Přestože od začátku soutěže až do vyhlášení výsledků pršelo, soutěžní stezkou prošlo 40 dětí ve 25 týmech. Přítomní vítězové dostali diplomy a ceny, které věnoval tradičně Úřad městské části. Těm, které zahnal déšť předčasně pryč, byly výhry poslány poštou. Doufejme, že příští rok si planeta Země dopřeje nebe bez mraků, aby na gratulanty svítilo sluníčko
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí