zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nečas navštívil dílnu na zpracování elektroodpadu

02.05.2008
Odpady
Nečas navštívil dílnu na zpracování elektroodpadu
Demontážní dílnu občanského sdružení SKP-Centrum navštívil v pátek 25. dubna 2008 během své návštěvy Pardubic ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Dílna je součástí krajské koncepce nakládání s odpady a zaměstnává 25 osob, převážně se zdravotním postižením.

“Jsme rádi, že pan ministr navštívil dílnu, jejíž provoz je zčásti financován také jeho ministerstvem v rámci podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Součástí dílny je technologie na zpracování elektroodpadu, která umožňuje zpracovat použitou kabeláž na průmyslovou surovinu – oddělit z kabelů barevné kovy a plastovou drť“ uvedl Leoš Malina, zástupce ředitele občanského sdružení SKP-Centrum, které dílnu provozuje.

Zpracování elektroodpadu je jednou z možností jak ulevit životnímu prostředí. Použitý materiál, který dříve končil na skládkách, dokáží moderní technologie přeměnit na suroviny určené k dalšímu využití. Snižuje se tím mimo jiné tlak na nové vstupní zdroje pro průmyslovou výrobu.

„Pardubická demontážní dílna je součástí krajské koncepce a patří k ní obdobné pracoviště v Žamberku a moderní technologie na ekologickou likvidaci obrazovek v Trutnově. Všechna tři pracoviště provozuje občanské sdružení SKP-CENTRUM a jsou podporována Pardubickým krajem. Třídit odpad má smysl a Pardubický kraj stojí o podobné smysluplné projekty“ doplnil Petr Šilar, radní Pardubického kraje zodpovědný za životní prostředí.

Ministra Nečase při návštěvě demontážní dílny doprovázela radní Pardubického kraje Jana Smetanová a pardubický primátor Jaroslav Deml.

http://www.chrudimka.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí