zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejčastější chyby ve výběrových řízeních v Operačním programu Infrastruktura v roce 2008

06.05.2008
Obecné
Nejčastější chyby ve výběrových řízeních v Operačním programu Infrastruktura v roce 2008
Seminář o nesrovnalostech a nejčastějších chybách ve výběrových řízeních v Operačním programu Infrastruktura se konal 22. dubna 2008 v prostorách Veletržního paláce Národní galerie v Praze.

Na tuto akci byli zváni starostové a další veřejní činitelé měst a obcí ze všech regionů České republiky a  zástupci státní správy. Všechny zúčastněné přivítal a o problematice nesrovnalostí v praxi žadatelů promluvil ředitel odboru fondů Evropské unie Ing. Jan Kříž.

Seminář nabídl účastníkům komplexní pohled na problematiku výběrových řízení podle zákona 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách  při zachování zásady transparentnosti, rovného zacházení a nediskriminace, přípravu zadávací dokumentace, posouzení a hodnocení nabídek, jak ukončit a uzavřít výběrové řízení a možné následky chyb v zadávací dokumentaci. Hovořilo se také o možných právních dopadech vadně provedených řízení, případných sporů o dotace, a také o odpovědnosti státu.

Účastníci ohodnotili kurz jako velmi užitečný. Občerstvení v biokvalitě a netypické inspirativním prostředí přispělo podle organizátorů k pracovní atmosféře semináře.

Informace z těchto seminářů jsou užitečné i pro realizátory projektů v rámci Operačního programu Životní prostředí. Další podobné semináře proběhnou 13. května v Praze a 18. června 2008 v Olomouci.

Zdroj: http://www.opzp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí