zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výsledky soutěže doktorandských a diplomových prací Cena ČEZ 2007

19.05.2008
Energie
Výsledky soutěže doktorandských a diplomových prací Cena ČEZ 2007
"Společnost ČEZ provozuje elektrárny, distribuční sítě, obchoduje s elektřinou a vedlejšími energetickými produkty a všechny tyto činnosti spotřebují mnoho energie - totiž té lidské," řekla na úvod slavnostního předávání Ceny ČEZ v Betlémské kapli Hana Krbcová, ředitelka sekce Lidské zdroje Skupiny ČEZ. "Proto potřebujeme lidské síly, techniky, inženýry, zkrátka dostatek nových pracovníků do energetiky, která je oborem budoucnosti. Proto vyhledáváme a podporujeme talentované studenty a pořádáme tuto soutěž."

V jubilejním 10. ročníku se utkali nejlepší studenti a inženýři v soutěži diplomových a doktorandských prací Cena ČEZ. V oborech "výrobní zdroje elektrické energie", "přenos a akumulace elektrické energie" a "užití elektrické energie" letos soutěžilo celkem 19 diplomantů a doktorandů, jejichž práce byly na domovských katedrách technických vysokých škol hodnocené známkou výborně. Porota složená z pedagogů vysokých škol a z odborníků hodnotila přihlášené práce podle těchto kritérií: novost a originalita přístupu k řešení, vědecký způsob řešení, formulace problému, metodický postup při zpracování a formální úroveň řešení.

Vítězem v soutěži diplomových prací se stal Jan Šefránek z ČVUT s prací "Kvalita elektrické energie v distribučních soustavách", druhou cenu získal Petr Ošlejšek z ČVUT za "Technicko-ekonomické porovnání variant rekonstrukce parní elektrárny", zvláštní cenu od poroty obdržel Jaromír Bok z VUT Brno za práci "Návrh teplárenského zdroje na biomasu". Vítězem v kategorii doktorandských prací je doktorand z PřF UK Jakub Reiter s prací "Nové elektrolyty pro moderní elektrochemické aplikace", druhou cenu si odnesl Ing. Michal Hoznedl ze ZČU Plzeň za práci "Difuzorová proudění".
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí