zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hasiči ve Zlínském kraji letos vyjížděli k 60 požárům odpadů

19.05.2008
Odpady
Havárie
Hasiči ve Zlínském kraji letos vyjížděli k 60 požárům odpadů

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Hasiči ve Zlínském kraji se v tomto roce potýkali už se 60 požáry skládek a volných hromad komunálního odpadu nebo kontejnerů na odpad. Menší požáry se daří hasit v rozmezí hodin, ale jsou i případy, kdy likvidace trvá řádově dny, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle něho požár v těchto případech vzniká většinou samovznícením. Za celý loňský rok registrují hasiči v regionu takřka 150 požárů, které souvisely s nakládáním s odpady. "Požáry skládek odpadu jsou poměrně časté a hasiči k nim vyjíždí ve Zlínském kraji i několikrát za měsíc. Také čísla potvrzují, že se jedná o velký problém," poznamenal Mitáček.

Zatím poslední požár skládky v kraji vypukl dnes ráno na Zlínsku u obecní části Valašských Klobouk Smolina. Pět jednotek hasičů se potýkalo s plameny tři hodiny. Do likvidace požáru byla zapojena těžká technika, která skládku postupně rozhrabala, hasiči ji poté prolévali vodou a hasili. O požáru byli informováni zástupci životního prostředí i starosta obce.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí