zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kompostovatelná taška Bioplast má certifikát

21.05.2008
Obecné
Odpady
Kompostovatelná taška Bioplast má certifikát

20. 5. 2008 Tiskové středisko BVV – Na stánku číslo D050 firmy EnviWeb s.r.o., provozovatele internetového zpravodajského portálu www.enviweb.cz a organizátora poradenského centra Ekologických veletrhů Brno, bylo předáno osvědčení platnosti environmentálního prohlášení o výrobku firmě HBABio, spol. s r.o. Praha na výrobek "Odnosná kompostovatelná taška BIOPLAST". 

Environmentální prohlášení o výrobku (Environmental Product Declaration - EPD) je soubor měřitelných informací o vlivu produktu na životní prostředí v průběhu jeho celého životního cyklu (např. spotřeba energií a vody, produkce nebezpečných odpadů, vliv na změnu klimatu, rozrušování ozonové vrstvy, apod.). Tyto informace se zjišťují metodou analýzy životního cyklu (LCA) podle norem ČSN ISO 14040-49 a mohou být ještě doplněny různými dalšími údaji, jež jsou považovány za podstatné.

Osvědčení platnosti předal pan prof. RNDr. Jiří Hřebíček,CSc., předseda výstavního výboru Ekologických veletrhů, který pogratuloval zástupcům firmy a vyzdvihl velký přínos tohoto výrobku pro ochranu životního prostředí.


zdroj: www.bvv.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí