zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozsáhlá expozice MŽP a SFŽP

21.05.2008
Obecné
Rozsáhlá expozice MŽP a SFŽP

20. 5. 2008 Tiskové středisko BVV – Rozsáhlou expozici má na letošních Ekologických veletrzích v pavilonu D Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí. Oba subjekty se zaměřily především na informace o Operačním programu Životního prostředí.

„Jde o druhý největší český operační program a nabízí v letech 2007 – 2013 z evropských fondů (Fondů soudržnosti a Evropského fondu pro regionální rozvoj) pět miliard eur. OPŽP podporuje projekty na ochranu a zlepšování životního prostředí, které směřují do sedmi hlavních oblastí,“ řekl ministr životního prostředí Martin Bursík. V expozici se každý den uskutečňují worshopy a diskuse. Pracovníci rezortu informují zájemce i při individuálních konzultacích. Zájem je například o to, jak se zpracovávají finanční analýzy pro vodohospodářské projekty i pro odpadové hospodářství. Možno je také konzultovat provozní smlouvy ve vodohospodářství, zadávání řízení v projektech spolufinancovaných ze zdrojů EU apod.

O expozici je velký zájem, lidé se dozvědí o možnostech různých dotací, například pro domácnosti na ekologické vytápění, pro zlepšování kvality ovzduší, na omezování průmyslového znečištění a enviromentálních rizik, pro environmentální vzdělávání, poradenství a osvětu, pro odstraňování starých ekologických zátěží, na udržitelné využívání zdrojů energie a pro zlepšování stavu přírody a krajiny. Každý den se na stánku uskutečňuje soutěž o hodnotné ceny.
 
  zdroj: www.bvv.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí