zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelený týden se letos zaměří na udržitelnou spotřebu a výrobu

26.05.2008
Obecné
Zelený týden se letos zaměří na udržitelnou spotřebu a výrobu

Od úterý 3. do pátku 6. června se v Bruselu v sídle Evropské komise [1] koná tradiční Zelený týden (Green Week), osvětová akce pro občany Evropské unie, zaměřená na aktuální problémy životního prostředí. Tento rok se Zelený týden zaměří na udržitelnou spotřebu a výrobu, která může pomoci mj. při ochraně klimatu. Mottem Týdne je  heslo „Země je jen jedna“ (Only one Earth). Na výstavě, která je součástí Týdne, se představí inovativní projekty pro udržitelný rozvoj Evropy.

Zelený týden zahájí v úterý 3. června evropský komisař pro životní prostředí, pan Stavros Dimas, ten také v úterý večer předá vítězům celoevropské soutěže „Evropské ekologické ceny pro podnikatele“ (The European Business Awards for the Environment). Tím ocení společnosti, které pro udržitelnost rozvoje Evropy skutečně a reálně něco dělají a mohou tak být příkladem dobré praxe pro ostatní.

Během Zeleného týdne budou odborníci na přednáškách a workshopech odpovídat na dotazy podnikatelů, politiků, vědců a široké veřejnosti, jak zmírnit dopady změny klimatu a jak nejlépe snížit emise skleníkových plynů. Českou republiku letos zastupuje  bývalý ministr životního prostředí  a dnešní senátor Bedřich Moldan.

Zájemci se mohou zaregistrovat na webových stránkách, kde je také zveřejněn program Týdne [2].

Poznámky:

[1] Charlemagne Building, European Commission, Rue de la Loi 170, stanice metra Schuman.

[2] Evropská komise nehradí dopravu ani ubytování, vstup na akce Zeleného týdne je po registraci zdarma.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí