zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cestou prastarého rituálu

30.05.2008
Příroda
Cestou prastarého rituálu

Již tento víkend (30.května -1.června) se skupinka dobrovolníků vydá sázet stromky do Pečínských alejí v Orlických horách.

Uskuteční se zde další brontosauří víkendovka projektu Zasaď si svůj strom. Dobrovolníci budou stromky nejen sázet, ale také obalovat ovčí vlnou, ožínat a hledat sazeničky původních místních druhů dřevin.
Jako vždy bude pro účastníky připraven kromě užitečné práce i zajímavý zážitkový program. "Navštíví nás Jitka Seidlová, se kterou budeme moci projít prastarým ohňovým rituálem a dvěma meditacemi. V nich se nám dostane setkání s vlastním totemovým zvířetem, kamenem a stromem. A vše završíme kresbou vlastního stromu."popsala část připravovaného programu víkendovky její organizátorka Monika Kašparová.
Akce Příroda je program Hnutí Brontosaurus, který se věnuje pořádání akcí pro mladé lidi na pomoc přírodě. Akcí se pravidelně účastní dobrovolníci z celé republiky. Čeká je nejen užitečná práce, ale i trocha vzdělání v oblasti ochrany životního prostředí a různorodý herní program zaměřený na rozvoj osobnosti, spolupráci ve skupině, pochopení souvislostí v přírodních pro! cesech. Pro více informací o aktivitách Akce Příroda se podívejte na www.akcepriroda.cz.
 
Kontaktní osoba: Monika Kašparová
Telefon: 776 106 465
E-mail: monacasper@seznam.cz
 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí