zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Otvírání přírody na Vysočině skončilo

05.06.2008
Příroda
Otvírání přírody na Vysočině skončilo
Ojedinělá jarní kampaň Otvírání přírody na Vysočině skončila. Poslední akce proběhla o víkendu na přelomu května a června. Jejím účelem bylo podpořit a zviditelnit činnost neziskových organisací na Vysočině, zabývajících se ochranou přírody. Jednotlivé akce měly přilákat do přírody a upozornit na ochranu přírody, širokou veřejnost. 33 akcí vylákalo do jarní přírody kraje Vysočina téměř čtyři tísíce milovníků přírody.
Kampaň trvala od 1. dubna do 1. června 2008, tedy celé dva měsíce. Volba tématu a formy akcí byla na jednotlivých neziskových organisacích, čímž vznikla různorodá mosaika akcí, ze kterých si mohl každý vybrat dle svého zájmu. Celé Otvírání přírody na Vysočině bylo propojeno společnou informační kampaní, což mělo za následek vyšší informovanost u veřejnosti a tím i, dle organizátorů jednotlivých akcí, vyšší účast na akcích probíhajících každoročně.
"Formy, kterými jednotlivé akce probíhaly, byly skutečně pestré, jednalo se o terénní vycházky pěšky i na kolech, vítání ptačích zpěvů, dny Země, otvírání studánek, terénní pozorování, soutěže, úklid přírody a prohlídky zvláště chráněných územích. Stejně tak témata, kterými se akce zabývaly, byla velice různorodá: ptactvo, historie a příroda, studánky, zvláště chráněná území, netopýři, odpady, ekologická výchova a ochrana přírody", uvedla Iveta Vorlíčková ze střediska ekologického vzdělávání Chaloupky u Kněžic.
Jarní kampaň byla podpořena v rámci projektu Zapojování veřejnosti do ochrany přírody v kraji Vysočina podpořeného grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

Eva ŠINKOVSKÁ
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí