zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Teplá Vltava stále láká vodáky

07.06.2008
Voda
Teplá Vltava stále láká vodáky

VIMPERK - Dobrá zpráva pro vodáky přišla ze šumavského národní parku. Teplá Vltava bude i nadále splavná při dodržení limitu 45 centimetrů na vodočetné lati na Soumarském mostě. Avizovaný upravený návštěvní řád bude platit nejdříve v srpnu a zákaz splouvání bude v létě platit maximálně 14 dní.


Správa parku chtěla úsek na základě studií vědců uzavřít již od poloviny června do poloviny srpna, ale Rada národního parku bude zasedat až 22.července, proto může změna platit nejdříve od 1.srpna.


"Do té doby se budou návštěvníci řídit podle současného návštěvního řádu. Rada parku ale pravděpodobně neschválí nový řád ani v červenci. Proti jsou hlavně obce," řekl pro MFDnes předseda Svazu šumavských obcí František Nykles. Rozhodnout tedy bude muset ministerstvo životního prostředí, které se postaví pravděpodobně na stranu správy parku.


Zástupci parku a obcí hledají kompromis, na kterém se společně dohodnou. "Nemůžeme za čtyři až pět měsíců vyřešit něco, o čem se nejednalo deset nebo 12 let," řekl listu ředitel správy parku František Krejčí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí