zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kohlíček: Spalování odpadu nelze považovat za energetické využití na úrovni obnovitelných zdrojů

19.06.2008
Odpady
Energie
Kohlíček: Spalování odpadu nelze považovat za energetické využití na úrovni obnovitelných zdrojů

(17.6.2008)
Prohlášení Jaromíra Kohlíčka, poslance Evropského parlamentu (GUE/NGL), k směrnici o odpadech, která reaguje i na mnohočetné e-maily obyvatel České republiky.

Na červnovém plenárním zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku vystoupil Jaromír Kohlíček, poslanec EP, s následujícím prohlášení k revizi rámcové směrnice o odpadech.

"Již řadu let sledují skuteční politici prakticky všech zemí světa lavinovité rozšiřování množství odpadu. Jedním z dobrých řešení tohoto katastrofického vývoje je legislativa, která ukládá vysoká procenta recyklace u jednotlivých materiálů. Bohužel i u separovaného sběru vidíme neustálý růst materiálů, které jsou souhrnně nazývány "směsný odpad". U zprávy europoslankyně Jacksonové oceňuji snahu nalézt správné a průchodné řešení. Přesto, že některé myšlenky obsažené v pozměňovacích návrzích jsou zajímavé a budeme je podporovat, nemohu se smířit s tím, aby spalování odpadu bylo považováno za energetické využití na úrovni obnovitelných zdrojů energie.

Přes výše zmíněné dílčí klady proto nemohu ani já, ani většina politické skupiny GUE/NGL pro tuto zprávu hlasovat. Změnu klasifikace spaloven komunálního odpadu na stejnou úroveň, jako jsou ekologicky čisté zdroje energie, podpořit nemůžeme."

autor: Jaromír Kohlíček, poslanec EP zdroj: Štrasburk, 17. 6. 2008

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí