zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidi trápí nedostatek košů na odpadky

27.06.2008
Odpady
Lidi trápí nedostatek košů na odpadky

Příbram/ Někteří Příbramáci považují za nevyhovující počet odpadkových košů ve městě.

Mnozí občané Příbrami si neustále stěžují na nedostatek odpadkových košů. Podle nich je na místech kromě centra občas velice obtížné nějaký najít.
„Na méně frekventovaných místech musím hledat kanál, když potřebuji vyhodit například prázdnou krabičku od cigaret, protože odpadkový koš je v nedohlednu,“ postěžoval si Josef Bubník z Příbrami.
V reakci na stížnosti však provedl Deník malý průzkum a zjistil, že většina dotázaných je se situací ve městě celkem spokojená.
„Myslím si, že odpadkových košů je v Příbrami tak akorát. Naopak je málo lidí, kteří je používají,“ řekla Barbora Tofflová. „Spíše je škoda, že není více kontejnerů na tříděný odpad. Lidé jsou líní, a pokud nemají popelnici přímo před domem, tak se tříděním odpadků vůbec nezdržují,“ dodala.
Podle slov ředitele příbramských technických služeb Ladislava Michvocíka je odpadkových košů dostatek. Na území města jich je prý kolem tří stovek.
Pokud zaměstnanci technických služeb dostanou nějakou stížnost týkající se prostranství, kde lidem koše schází, na místo se vypraví a ohlášení prověří. Poté, když uznají problém jako opodstatněný, rozestaví koše nové nebo nahradí odcizené.
„Nedávno jsme dostali od lidí požadavek na umístění odpadkových košů do prostor uvnitř nebo kolem svatohorských schodů. V těchto místech byla situace velmi závažná, proto jsme se snažili stížnosti co nejdříve vyhovět a rozmístit nové koše,“ uvedl Ladislav Michvocík.
Na velmi frekventovaných místech mohou obyvatelé Příbrami spatřit odpadkové koše téměř na každém kroku. Například v oblasti mezi náměstím 17. listopadu a kulturním domem je košů kolem třiceti. Jen v Pražské ulici jich je potom osmnáct.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí