zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

The Body Shop nejetičtější

30.06.2008
Obecné
The Body Shop nejetičtější
Britská konzultační firma Fraser vyhlásila letošní výsledky studie Ethical Reputation Index (ERI), která poprvé vyšla v roce 2006. Výzkum probíhá on-line dotazníkovou metodou, letos se zúčastnilo více než tisíc dospělých Britů. Cílem ERI je zachytit a definovat pro zadavatele reklamy a majitele značek tzv. konfliktní spotřebitelské skupiny. Jinak řečeno, klíčovým momentem studie je zjištění, jak lidé hodnotí chování a postoje značky ke globálním tématům, které následně ovlivňuje jejich preference a kupní rozhodování.

Top10 nejetičtějších značek vládne řetězec s kosmetikou The Body Shop, loni třetí. Ze známých nadnárodních značek jsou v desítce dále zastoupeny Marks & Spencer (4), BBC (5), Kellogg's, Google (8) a Sony (10). Na spodních příčkách žebříčku pak stojí "zlobivé značky" Shell (43), Nike (46), Burger King (48) a McDonald's.

ERI se Britů pokaždé také ptá na nejméně etické segmenty či nejdůležitější etická témata. Mezi segmenty jsou nejméně oblíbeni v tomto pořadí: zpracovatelé pohonných hmot, oděvní průmysl, banky a finanční servis, supermarkety, sportovní značky, kosmetické značky, segment cestovního ruchu a potravinářský průmysl. Nejvíce ostrovní konzumenty popouzejí firmy a značky bezohledné ke svým zaměstnancům (zejména v asijských továrnách), společnosti testující výrobky na zvířatech, firmy nerespektující osobní práva jednotlivců a až na sedmém místě společnosti poškozující životní prostředí. Iniciátoři průzkumu zjišťovali dále informační zdroje, ze kterých spotřebitelé čerpají informace o chování firem a značek. Nejdůvěryhodnějším a zároveň nejčastějším zdrojem jsou pro Brity zpravodajství a dokumentární pořady v televizi, seriózní denní tisk (The Times, The Guardian), informace od přátel a rodiny, rozhlas, reklama (!) a vládní informace, údaje od zaměstnanců firem a na osmém místě korporátní webové stránky.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí