zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sexem k ekologii

01.07.2008
Obecné
Sexem k ekologii

Výrobce sexuálních pomůcek ze dřeva tvrdí, že jsou eko-friendly a pomáhají chránit planetu. Dočkáme se reakce prezidenta ČR Klause, že i tento krok je aktem eko terorismu?

Konkrétně nabízená sexuální hračka nese názve Eco-Dildo a jak výrobce uvádí, je vyrobena z výběrového dřeva a leštěna tak dlouho, aby povrch byl hedvábně jemný. Už se těším, až výrobek přijde na český trh a bude muset podstoupit povinné testování našimi zkušenými kontrolory kvality. Jestli se pak přidá i pověstný KEZ, který kontroluje původ bio výrobků, bude to asi celkem fajn mejdan.

Na druhou stranu obdivuji podnikatele, kteří dokáží využívat směru větrů v zákaznických trendech a náladách. Aby jste dnes zabezpečili úspěšný prodej jakékoli „blbosti“, stačí ji vyrobit se značkou eko a mnoho lidí zmatených reklamní masírkou si ji jistě koupí. Otázkou zůstává, jak výroba jednoho vyleštěného kolíku zatíží životní prostředí (počítejte s pokácením zdravého stromu, napouštěním oleji a chemickými látkami - barvami apod., a poté jeho nemožnost recyklace). Poté si vzpomeňme na staré dobré silikonové „věci“, které jsou plně recyklovatelné, dokonce sluncem degradovatelné a jejich výroba je již optimalizovaná, aby nedocházelo k otravě prostředí.

Bohužel, nebo bohudík, nedokážu porovnávat samotný pocit z jejich použití.

Autor: Jan Förster

http://www.colourplanet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí