zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Berlusconi slíbil do 20. července vyčištit Neapol od odpadků

08.07.2008
Odpady
Berlusconi slíbil do 20. července vyčištit Neapol od odpadků

Italský premiér Silvio Berlusconi prohlásil, že do 20. července z ulic jihoitalské Neapole definitivně zmizí hory odpadků, kterými je město v posledních letech neblaze proslulé.

Berlusconi poprvé stanovil pevné datum, do kterého má být odpad zlikvidován. "Mohu vám oznámit, že do 20. července, tedy zhruba do 14 dnů, odpadky zcela zlikvidujeme. Zároveň se zavazujeme, že se odpad již nebude hromadit ani v neapolských ulicích, ani jinde v Kampánii," prohlásil Berlusconi.

Na komplexní vyřešení problému, jež zahrnuje především otevření desítky skládek v regionu, si dal premiér lhůtu tří let.

Podle odhadu firmy Asia, která se zabývá odvozem odpadků, je v neapolských ulicích na 135 tun neodklizeného odpadu. Letos v lednu, v době největší krize s odpadky, to bylo 7000 tun.

Neapol a celý region Kampánie prožívá krizi s odpadem již 14 let. Důvodem je především špatně fungující systém zpracování odpadu. Svůj podíl viny však nese i místní mafie, která si z obchodu s odpadem udělala výnosný zdroj příjmů.

Kvůli krizi s odpadem se Evropská komise v květnu rozhodla pohnat Itálii před Evropský soudní dvůr.

http://www.euroskop.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí