zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Peníze proti povodním

09.07.2008
Voda
Peníze proti povodním

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Protipovodňová opatření za 25 milionů korun podpořili jihočeští zastupitelé v rámci vyhlášeného grantu na ochranu před povodněmi v roce 2008.

Projekty musely být v souladu s koncepcí protipovodňových opatření Jihočeského kraje, který dbá na to, aby při manipulaci s odtokem nežádoucí vody nedošlo ke zhoršení záplav na jiném místě v povodí. Snaží se tak podporovat obce a města při řešení místních záplav, které jsou vzhledem k lokálním údajům jen těžko předvídatelné. V krajském grantu uspělo 20 projektů, které podaly jihočeské obce a města. Za krajské peníze tak například vzniknou suché nádrže u třeboňské silnice, které plánuje vystavět obec Štěpánovice. České Budějovice uspěly s projektem na odbahnění rybníka Stařeček a opravu jeho bezpečnostního přelivu. Malenice zrekonstruují stejnojmennou vodní nádrž a obec Vlastiboř postaví v rámci protipovodňových opatření nový most a stavidla. Dotaci získá rovněž obec Benešov nad Černou, která je velmi pravidelně zaplavována při přívalových srážkách zdejší říčkou Černá. Písek a Hluboká nad Vltavou vybudují protipovodňová opatření na břehu řeky Otavy, resp. Líšnice.

Velkými projekty protipovodňových opatření se v Jihočeském kraji zabývá stát. To je například případ rekonstrukce Novořeckých hrází na Lužnici, která skončila 19. června.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí