zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Energetický projekt 2007

10.07.2008
Energie
Energetický projekt 2007
Letos se konal již šestý ročník soutěže o energeticky úsporné projekty Energetický projekt 2007, kterou vypsalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Do soutěže bylo možné přihlásit projekty a již dokončené akce týkající se nízkoenergetických bytových domů, administrativních budov, energeticky efektivních územních systémů či postupů pro snížení energetické náročnosti v průmyslu. Vítězné projekty budou prezentovány také na stavebním veletrhu For Arch.

Společnost JRD je v České republice zatím jediným developerem, který realizuje nízkoenergetické bytové domy s použitím teplovzdušného vytápění s rekuperací tepla a dalších úsporných technologií. Na svém kontě má tato firma již jedno významné ocenění - Stavba s ekologickým přínosem pro rok 2005 od Ministerstva životního prostředí ČR. To získala za první vícebytový nízkoenergetický dům s teplovzdušným vytápěním a rekuperací tepla v České republice, který vyrostl v pražské Velké Chuchli.

Jako Energetický projekt 2007 byla oceněna rezidenční stavba Villa Dolní Měcholupy I dokončená v září minulého roku. Nízkoenergetického standardu každého bytu (tento bytový dům nabídl 7 bytů o velikosti 2 kk až 4 kk) bylo dosaženo zateplením obvodového pláště domu tl. 16 cm, eurookny s dvojskly 78 mm a kvalitním řešením tepelných mostů. Každý byt je vybaven teplovzdušným vytápěním s rekuperací, úspory navíc zvyšuje soustava deseti solárně termických kolektorů pro ohřev TUV.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí