zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dvě části projektu Břeclavsko

10.07.2008
Voda
Dvě části projektu Břeclavsko
V březnu byla zahájena realizace stavební část projektu Břeclavsko - rekonstrukce a výstavba vodohospodářské infrastruktury v povodí řeky Dyje. Akciová společnost OHL ŽS postaví dvě z celkových čtyř částí tohoto projektu, a to část A a B.

Projekt zahrnuje vedle Břeclavi dalších osm měst a je spolufinancován z Fondu soudržnosti Evropské unie. Má zajistit odvádění a čištění odpadních vod v uvedeném regionu tak, aby byly splněny požadavky vyplývající jak z české, tak i evropské legislativy. Celkové náklady projektu Břeclavsko jsou plánovány ve výši 57,1 mil. EUR, z čehož dotace z Fondu soudržnosti činí 37,4 mil. EUR a Státní fond životního prostředí poskytne 58 mil. Kč. Zbylé náklady hradí obce a Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s.

Část A zahrnuje rekonstrukci a intenzifikaci stávající čistírny odpadních vod (dále ČOV) v Břeclavi, intenzifikaci ČOV v Podivíně a rekonstrukci a výstavbu kanalizačních sítí v obou městech. Smlouva o dílo byla na tuto část uzavřena v září loňského roku. Celkový objem investic na část A dosáhne 20,4 mil. EUR. Ukončení stavebních prací je plánováno na červenec 2009.

Část B zahrnuje modernizaci a rekonstrukci ČOV Mikulova, Valtic a Lednice a rekonstrukci a výstavbu jejich kanalizačních sítí.

Smlouva o dílo byla uzavřena loni v červnu na částku 17,7 mil. EUR. Dokončení stavebních prací je plánováno na říjen 2009.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí