zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nezávislá studie určí kvalitu ovzduší v jihlavské průmyslové zóně

11.07.2008
Ovzduší
Nezávislá studie určí kvalitu ovzduší v jihlavské průmyslové zóně

Jihlava - Kvalitu ovzduší v jihlavské průmyslové zóně a z ní vyplývající zdravotní rizika určí nezávislá studie. Kvalita ovzduší se bude měřit na 11 místech v Jihlavě a jejím okolí. První část výsledků by měla být k dispozici letos v září.

Kompletní závěry studie budou známy nejdříve po 15 měsících. ČTK to řekla mluvčí kraje Jitka Svatošová. Studii zpracuje sdružení Českého hydrometeorologického ústavu Brno a Zdravotního ústavu se sídlem v Brně.

Náklady přes čtyři miliony korun zaplatí ze tří čtvrtin kraj Vysočina, čtvrtinu město Jihlava. "Měření bude probíhat například v ulicích Kollárova, Demlova, v obcích Henčov, Heroltice, Červený Kříž, ale také v centru města," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí Pavel Hájek.

Ve sledované oblasti budou odborníci hodnotit také vliv dopravy a šíření pachových látek. Bude zpracována i rozptylová studie a studie hodnocení zdravotních rizik. Dílčí plnění studie bude po celý rok sledovat odborná skupina složená ze zástupců kraje, města, krajské hygienické stanice a sdružení Arnika.

Podle Hájka bude poprvé dlouhodobě a podrobně zkoumána kvalita ovzduší v okolí jihlavské průmyslové zóny a posouzeny dopady množství znečišťujících látek v ovzduší na lidské zdraví. Podle Hájka bude poprvé dlouhodobě a podrobně zkoumána kvalita ovzduší v okolí jihlavské průmyslové zóny a posouzeny dopady množství znečišťujících látek v ovzduší na lidské zdraví.

Zdroj: www.iporadna.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí