zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přehlídka hraček z přírodního materiálu i historických v Kamenici až do neděle

11.07.2008
Obecné
Přehlídka hraček z přírodního materiálu i historických v Kamenici až do neděle
Přehlídka hraček z přírodního materiálu Hračkobraní potrvá v zámecké zahradě, podzemí a v sálech v Kamenici nad Lipou až do neděle. Třetí ročník zahájil starosta města Ivan Pfaur křtem knihy o památné lípě O paní z lípy autorky Aleny Ježkové.
Hračkobraní doplňují dílny s výukou výroby dřevěné a textilní hračky, ukázky ubrouskové techniky či výtvarná technika vhodná pro zrakově postižené, ale také pohádková představení nebo promítání filmů. V exposicích jsou hračky dřevěné, textilní i kinetické, historické z různých koutů světa, stavebnice, loutky i vybavení dětských pokojů. Nechybí cínoví vojáčci a známé kovové stavebnice Merkur. "Hračkobraní je aktivitou, kde se ideálně spojí zájmy dospělých i dětí. Doprovodný program je velmi dobře sestaven z činností, které baví celou rodinu," uvedl při zahájení hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.
Hračkobraní v Kamenici navazuje na tradici z první poloviny 20. století, kdy zde bylo povoleno vyučování ve Státní hračkářské cvičné dílně. Vzhledem k tomu, že se po několika úspěšných letech začala potýkat s nedostatkem svých frekventantů, byla výuka přesunuta do jiného českého města. "Tradice spojená s dětskou hračkou se teď opět na Vysočinu vrátila. Přehlídka hraček je inspirativní a čeští výrobci zde presentují nový a neotřelý design hraček. Podobné akce na Vysočinu patří," řekl radní kraje Vysočina Miroslav Houška.
Eva ŠINKOVSKÁ
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí