zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Londýn otevřel první ekologický noční klub

13.07.2008
Obecné
Londýn otevřel první ekologický noční klub
V Londýně se včera otevřel první ekologický noční klub na světě. Podnik Surya má technicky vyspělý taneční parket, který vyrábí vlastní elektřinu, když se po něm pohybují lidé. Cyklisté a stoupenci pěší chůze mají do podniku v severolondýnské čtvrti Islington vstup zdarma, píše agentura Reuters.

Surya je nápadem pětatřicetiletého stavebního podnikatele Andrewa Charalambouse, který si říká Dr. Earth (dr. Země). Podnik má vlastní větrnou turbínu a systém solární energie. Počítá se s tím, že přebytečná elektřina bude dodávána místním obyvatelům.

Potřebují-li si návštěvníci klubu odpočinout od dovádění na parketu, mohou si ulevit do moderních pisoárů čištěných vzduchem a na toaletách s nízkou spotřebou vody.

Osvěžit se mohou u automatických kohoutků. Klub bude recyklovat sklo, kov, plasty a papír pocházející z jeho baru a část výnosu podniku prý půjde na charitu.

Pokud by se princům Harrymu a Williamovi a jejich aristokratickým přátelům, kteří jsou častými hosty proslulých klubů Boujis nebo Mahiki, zachtělo zavítat také do nočního podniku Surya, museli by podepsat slib, že se budou podílet na úsilí o omezení klimatických změn stejně jako všichni jeho stálí návštěvníci.

"Dokud nepřestaneme lidem kázat a nebudeme vyznávat filozofii srozumitelnou všem, nikdy se nám nepodaří vyvolat revoluci bojující proti klimatickým změnám," řekl Charalambous, který do klubu investoval milion liber.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí