zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V USA chtějí čističku odpadů pojmenovat po Bushovi

13.07.2008
Voda
V USA chtějí čističku odpadů pojmenovat po Bushovi

San Francisco - V lednu příštího roku GeorgeW. Bush opustí prezidentský úřad. Jeho odpůrci ze San Franciska už mu chystají „dárek“. Skupina, která si říká Sanfranciský výbor pro prezidentský památník, mu chce vzdát ironický hold tím, že po něm nechá pojmenovat místní čističku odpadních vod.

„Je důležité pamatovat si naše lídry ve správném historickém kontextu,“ řekl tisku Brian McConnell.

Změnit jméno čističky není jednoduché. Musí se o něm hlasovat v místním referendu. To by skupina odpůrců prezidenta Bushe ráda uspořádala ve stejnou dobu, kdy proběhnou v listopadu prezidentské volby. Republikánská strana má na celou věc odlišný názor. Myslí si, že plán „smrdí“, a pokusí se zabránit tomu, aby referendum proběhlo.

Jejich odpor však přišel trochu pozdě. Organizátor petice pro referendum Brian McConnell předložil 12 000 podpisů sanfranciských obyvatel místnímu volebnímu výboru.

Pokud jich po ověření bude alespoň 7 168 platných, referendum o změně jména čističky odpadních vod proběhne.

„Prací čističky je vyčistit nepořádek, a tak si myslíme, že jde o vhodnou poctu pro George W. Bushe,“ řekl McConnell. Podle něj se po současném prezidentovi bude nepořádek uklízet nejméně 20 let.

Kalifornští republikáni s jeho tvrzením nesouhlasí. „Je to hloupý nápad. Stydím se za to, že jsem ze San Franciska,“ řekl tisku Patrick Dorinson.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí