zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rockoví fanoušci po sobě zanechali ve Vizovicích desítky tun odpadků

16.07.2008
Odpady
Rockoví fanoušci po sobě zanechali ve Vizovicích desítky tun odpadků

VIZOVICE - Celý týden bude ve Vizovicích trvat, než pracovníci technických služeb odklidí nashromážděný nepořádek, který tu zanechali fanoušci čtyřdenního festivalu Masters of Rock. Ředitel Technických služeb Vizovice Alois Pavlůsek agentuře Mediafax v pondělí řekl, že jde asi o 65 tun odpadků.

Během pondělního dopoledne začali odjíždět poslední fanoušci vizovického festivalu a po sobě zanechávali doslova spoušť. Všude okolo se válí kelímky od piva, papíry, igelity, promočené spacáky či deky a dokonce i boty. Celými Vizovicemi se táhne zápach a lidé žijící v blízkosti místa konání festivalu raději ani neotevírají okna. Jen úklid centra města a nejfrekventovanějších ulic včetně vlakového nádraží potrvá podle Pavlůska tři dny. "Plánujeme, že do středy uklidíme centrum a do konce týdne pak zbytek. Loni jsme posbírali kolem 60 tun odpadků, letos to vypadá ještě hůř. Odhadujeme, že tentokrát to bude tak o pět tun více," konstatoval Pavlůsek.

Do boje s nepořádkem vyrazila dvě auta na velké kontejnery, jeden vůz s kapacitou 1100 litrů odpadků, jeden malý náklaďák na svoz pytlů a v zápřahu je i průmyslový vysavač na odklízení výkalů po účastnících festivalu. V pohotovosti je 15 pracovníků technických služeb a dalších 40 brigádníků. Podle policejních odhadů se na festival sjelo kolem 30 tisíc lidí, celé Vizovice mají přitom 4700 obyvatel.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí