zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovy Vary rozmístí červené kontejnery na sběr elektroodpadu

22.07.2008
Odpady
Karlovy Vary rozmístí červené kontejnery na sběr elektroodpadu

KARLOVY VARY - Speciální červené kontejnery rozvezou v úterý po Karlových Varech. Jde o zkušební stacionární nádoby na sběr elektroodpadu, které město jako první v České republice od 15. července zavádí.


"Smyslem rozmístění červených kontejnerů je ulehčit lidem třídění elektroodpadu a zvýšit výtěžnost menších spotřebičů. Jde o součástky osobních počítačů, kalkulaček, walkmanů, CD přehrávačů a mobilních telefonů. Až dosud končily v netříděném odpadu. Nyní chceme, aby po recyklaci byly opět využity," řekl v úterý agentuře Mediafax náměstek primátorky Petr Keřka (ODS).


Během úterý bude rozmístěno prvních deset červených kontejnerů. Podle rozhodnutí magistrátu bude zkušební provoz trvat do 31. prosince 2008. Test ukáže, nakolik si lidé zvyknou drobný elektroodpad třídit. Rozvoz a odvážení kontejnerů hradí společnost Asekol, město poskytne prostor pro jejich umístění.


Až dosud bylo v Karlových Varech celkem 175 kontejnerů na papír, 171 na sklo, 179 na plasty a čtyři na plechovky. Celkové náklady na separaci odpadů činí ve městě ročně dva miliony korun. Roční výtěžnost je 765 tun papíru, 374 tun skla a 200 tun plastů.


Autor / zdroj: MEDIAFAX
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí